top of page

Podpořte nás

Pokud vás zaujal náš program a rádi byste podpořili jako partner nebo dobrovolník, rádi vás přivítáme mezi námi.

2020-2_skkontaktkv_401U(1)_U.jpg
Sport jako cesta k ideálu!

Plavecká sportovní příprava je náročná. Stoupá množství tréninků ve vodě i na suchu, týdny a víkendy strávené na závodech, vícedenní soustředění a mnoho odplavaných kilometrů. Para plavání se od svých počátků hodně posunulo, příprava se blíží sportu zdravých. Para plavci jsou klasifikováni do plaveckých tříd S1 – S10 tělesné postižení, S11 – S13 zrakově postižení a S14 – mentálně postižení. Klasifikace probíhají na národní a mezinárodní úrovni a jsou nedílnou součástí soutěží všech úrovní.

2020-2_skkontaktkv_199U.jpg

Účast na závodech

Republikové závody se postupně během let etablovaly do pohárové soutěže, která má minimálně 4 kola. Názvy se v průběhu let mění dle počtu zapojených zemí od Českého poháru až po závod středoevropský MITROPA CUP. Co se nemění je POHÁREK, závod, který pořádá od roku 2002 náš klub a pravidelně otevírá celou soutěž. Hlavní devizou republikových soutěží je otevřenost všem. V jednom startovním poli se setkávají plavci všech věkových i výkonnostních úrovní, zkušení i začínající plavci z České republiky i zahraničí. Motto pohárové soutěže „Není malých plavců, jsou jen malé plavky“ přesně vystihuje smysl a podstatu soutěže.

Reprezentanti a plavci s vrcholovou úrovní objíždí závody v zahraniční, od světové pohárové série World Para Swimming až po nejvyšší soutěže mistrovství Evropy, světa a paralympijské hry.

Naše reprezentanka

Členka SK KONTAKTU KARLOVY VARY Vendula „Vendy“ Dušková, od roku 2001 a od svých třech let zapojena do plaveckého programu KONTAKTU bB, od roku 2015 reprezentantka v para plavání, několikanásobná medailistka ze světových soutěží, dvojnásobná účastnice paralympijských her trojnásobná finalistka na LPH Rio de Janeiro 2016 a v LPH Tokio 2020, vysokoškolská studentka a člověk s bojovným duchem, je příkladem a motivací všem případným mladým sportovním adeptům nejen našeho klubu.

Vrcholné sportovní úspěchy přitahují pozornost veřejnosti a propagují sport handicapovaných.

FB_180813_ME-Dublin_WPS (3).jpg
Pribeh sport

Fotogalerie

petr-dvoracek.jpg
Petr Dvořáček

plavec SK kontakt kv

Pracuji pro Cestu za snem, kde se snažíme propojit světy zdravých a handicapovaných formou sportovních akcí a pohybem jako takovým.

příběh plavce

Ať je to jízda!

Mým koníčkem je mimo plavání také handbike což je kolo pro handicapované.

V roce 2017 jsem zatočil s démonem zvaným alkohol a přemýšlel co dál a jak vyplnit volný čas a zároveň mít možnost dokázat si, že mohu vynikat také ve sportu. Mým vzorem byla a je Vendy Dušková díky které jsem se na plavání dal.

V roce 2018 jsem začal s plaváním a okamžitě mě pohltilo. Ať už možností závodit, ale také kvůli skvělé partě, která se stala mou rodinou.

I když mám teď pocit, že už jsem dosáhl vrcholu hodlám pokračovat a dál si dokazovat, že na to mám. A taky, že mohu dohánět a předhánět Rudu Vojáka.

Nikdy se nevzdávejte svých snů, i když Vám říkají, že je to nemožné. Život máme jen jeden tak ať je to jízda.

Depositphotos_32061617_xl-2015.jpg

nabídka podpory

Zaujal vás
náš program?
Podpořte nás!

Jakákoliv částka pomůže pro zkvalitnění naší činnosti a rozvoji plaveckých dovedností našich klientů na cestě k soběstačnosti nejen v plavání.

Činnost je realizována s finanční podporou

Celoroční podpora činnosti klubu

bottom of page