Strahovské sprinty 2022 (17.12.2022)

MC_2022_5-kolo_Vysledky
.pdf
Download PDF • 553KB

Poslední závod para plavecké série MITROPA CUP 2022. Karlovarská výprava v počtu 17 plavců (8 žen a 9 mužů) sprintovala na 25m bazénu na Strahově. Z celkem 61 startů vyplavali naši 23 osobních rekordů! Nejmladší z našich řad Aleksej Sosonkin nakonec doplaval, po intenzivní tréninku a osvojení si záludností obrátek v polohových závodech, pro nejvíce osobních rekordů 5 startů = 5 OR (na 100PZ zlepšení o 36,84s, pravda, že tuto trat plaval naposledy před rokem). V patách mu byl Matěj Staša, který zaostal za svým nejlepším časem pouze na 50 prsa. Oba kluci závodili s nasazením a Maty svými parádními osobáky vybojoval stříbro ve dvojboji Strahovských sprintů ve své žákovské kategorii. Adéla Mikutová, startovala 3 x a 3 x osobní rekord. Ještě přispěla společně s dalšími kolegy ze štafety k zisku 500bodů do soutěže týmů. Gratulujeme k osobním rekordům Honzovi Štěpánkovi, Vendy Duškové, Niky Bukóciové, Lucce Kudrnové, Martince Keslové, Lubošovi Lhotanovi, Matymu Stašovi a Mírovi Vimrovi!

Strahovské sprinty vynesly i medailová ocenění! Medaile se rozdávaly ve dvojboji (součet dvou výkonů s nejvyšším počtem bodů) a polohovém víceboji ve třídách SM1 – SM4 (plavci s těžším postižením) SM5 – SM 13(lehčí tělesná postižení a zrakově postižení).

Dvojboj:

Matěj Staša, 2. místo v kategorii ŽACTVO

Vendy Dušková, 3. místo OPEN ŽENY

Polohový víceboj:

Hanka Kulhavá, 1. místo, kategorie SM1 – SM4

Slavnostní večer patřil vyhlášení nejlepšího plavce roku, vítězům pohárové série MITROPA CUP 2022. Plavci našeho klubu uspěli. Skvělé je, že dlouholetá výborná paralympijská plavkyně má své následovníky.

Na 3. místě v kategorii ŽACTVO se umístil Matěj Staša (1245 bodů), za druhou Sašou Borskou z klubu PARAPLAVÁNÍ PRAHA (1767 bodů) a prvním Jakubem Vaňkem z SK KONTAKT Ostrava (2111 bodů).

Vítězkou v kategorii OPEN ženy a 1. místo patří naší plavkyni, Vendy Duškové s celkovým počtem bodů 2539, před Anežkou Floriánkovou z PARAPLAVÁNÍ PRAHA 1874 bodů a Evou Linhartovou z PK Jindřichův Hradec (1868 bodů).

Velkou oblibu má i týmová soutěž. Plavci přispívají v každém kole do soutěže týmů individuálním výkonem a taky závody štafet. Poděkování a gratulace patří všem karlovarským plavcům, kteří objeli a reprezentovali v jednotlivých kolech pohárové soutěže. V konečném pořadí jsme získali 3. místo (12627 bodů) za družstvem Brna A a Prahy A. Závody byly přehlídkou osobních zlepšení, a hlavně velkého nasazení všech našich plavců, kteří předvedli své maximum.

Tímto jsme zakončili celý závodní maraton roku 2021 a budeme se připravovat na ten další. Ten započne prvním závodem para plavecké série roku 2023, 1.dubna v Sokolově na XX. POHÁRKU.