top of page

Výjezd na IDM Berlin 2024 (Světová série)

Před týdnem, v tuto dobu, již měla naše karlovarská mini výprava první starty na Mezinárodním mistrovství Německa v Berlíně a dalším kolem Světové série WPS v para plavání.

Závody IDM Berlín jsou zároveň zařazeny do světové série v paraplavání a vzhledem k blížícím se LPH v Paříži byl závod nabit plavci ze 63 zemí. Společně se soutěžícími německých domácích klubů a klubů z Čech se bazénu potkalo více jak 400sportovců, což je úctyhodný počet!

Karlovarští plavci Ruda Voják a Honza Štěpánek vyrazili na zkušenou, soutěžili v soutěži IDM. Želízko v ohni jsme měli i v soutěži počítané do světové série, Maty Staša se lvíčkem na prsou za NPC CZECH společně s dalšími 9 reprezentanty. Mezi reprezentanty pro nemoc chyběla naše Vendy Dušková, která sledovala svůj oblíbený závod z domova.

Ruda měl na IDM pěkně rozprostřený program, každý den jeden start. Ve svém věku si zaplaval krásný osobák na 200VZ, v na 50VZ a 100VZ vyrovnaný nejlepší, pouze na 100VZ a 50Z plaval lehce za osobákem. V hodnocení IDM v kategorii MASTERSII si vyplaval ocenění v podobě stříbrných medaili v téměř každé plavané disciplíně.

Podobně se dařilo i mladšímu z dvojice plavců Honzovi Štěpánkovi, měl sedm startů, z toho dva osobáky 200VZ a 50P. Pro kluky byla účast na mezinárodních závodech nová zkušenost i nové zážitky. Bez návštěvy Braniborské brány, budovy. Budovy Říšského sněmu by návštěva Berlína nebyla kompletní. Závody, tréninky i návštěvu významných míst zvládali za trenérského vedení a asistence Jakuba Voráčka, který byl tentokrát v Berlíne na pozici trenéra a na plavecké časy už jen vzpomínal. 😊


Další karlovarský plavec Matěj Staša startoval, coby člen juniorské repre v závodě světové série v paraplavání. Program měl nabitý, 7 startů a vyplaval si 4 finále. Mělo jich být celkem 6, ale na 50Z přišel ne vlastní vinou pozdě do callroomu a nebyl připuštěn na start. Na 200PZ, který zaplaval ve skvělém osobním rekordu, byl diskvalifikován za dvojí kop po výjezdu mezi znakovým a prsovým úsekem. Velká škoda, 200PZ plaval krásně jako i další disciplíny. Celkem měl 5 osobních zlepšení!


Závod byl časově velmi náročný, rozhodčí občas upřednostňovali formu nad obsahem, což bylo na závadu pro hladký průběh závodu. Dobrá zkušenost a jedem dál.


28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page