top of page

IDM BERLIN 2023

Závodů světové série v paraplavání se v Berlíně zúčastnilo celkem 173 plavkyň a 243 plavců z 51 zemí. Českou republiku reprezentovali 4 plavkyně a 8 plavců se sedmičlenným realizačním týmem.

Medailová umístění byly celkem 3. Na 800m volný způsob a druhé místo vybojovala Vendy Dušková. Dvakrát oceněný byl Jonáš Kešnar (PK Jindřichův Hradec), 200m motýlek (2.místo) a 400m polohový závod (3.místo)! Nezůstalo jen u medailí. Plnily se zde plnily limity na Mistrovství světa v Manchesteru a LPH v Paříží 2024.

Pro limity na MS 2023 si doplavali Saša Borská (ÚAPS) na 400 m volný způsob a Jonáš Kešnar na 200m polohový závod.

Karlovarský klub zde měl své zastoupené - Vendy Dušková a Matěj Staša! Matymu gratulujeme k výborným výkonům a osobákům. První překročení 400 bodové hranice výkonem za 200m polohový závod ve vzájemném souboji s Kubou Vaňkem (SKKO)! Oba překonali svoje osobáky o více jak 10 vteřin.

Vendy Dušková měla velmi náročný závodní program. I přes tréninkový výpadek z důvodu zdravotních problémů, dokázala zúročit naplavané kilometry a zaplavat výborné časy a zároveň osobním rekordem na 100 prsa splnila limit na LPH v Paříži 2024. Děkujeme Vendy, Matějovi za výbornou reprezentaci a závodní nasazení!